Czy wynajem wakacyjny apartamentu nad morzem się opłaca?

Data dodania: 21.06.2018


Jeżeli jesteś jedną z osób poszukujących dodatkowego źródła dochodów – dobrze trafiłeś! Inwestycja w nieruchomości pod kątem późniejszego wynajmu długoterminowego jest coraz bardziej popularna, ponieważ nie ma większego problemu z zarządzaniem lokalem oraz przygotowaniem go dla najemcy. Jeżeli jednak chciałbyś pomnożyć swoje zyski i posiadasz lokal w atrakcyjnej lokalizacji – postaw na wynajem wakacyjny. To właśnie ta forma wynajmu przynosi największe zyski finansowe, a samą opiekę nad lokalem możesz oddać w ręce fachowców.

Budowanie domów Szczecin

Aby jeszcze bardziej zachęcić cię do tak świetnej inwestycji, jaką jest apartament nad morzem – przybliżymy szacunkowe zyski. Dzięki niskim stopom procentowym, mieszkańcy Polski często poszukują alternatywnych form ulokowania kapitału, gdzie będzie on bezpieczny, a przychody wyższe niż odsetki pochodzące z wieloletnich lokat. Samo lokowanie kapitału w nieruchomości nie jest niczym nowym w naszym kraju, ale apartamenty nad morzem dedykowane wynajmowi wakacyjnemu możemy zaliczyć do nowości. Wiele osób kupuje taki apartament nad morzem dla własnych celów, a po jakimś czasie decyduje się na wynajem – w szczycie sezonu możesz czerpać zysk z wynajmu rzędu 400 zł za dobę.

Domy Kołobrzeg

Jeżeli założymy, że twój apartament nad morzem będzie wynajmowany zaledwie przez 60 dni w ciągu roku, przychód z takiej inwestycji może wynieść nawet 24 tysiące złotych. W dwa miesiące jesteśmy w stanie zarobić tyle, ile w ciągu rocznego wynajmu mieszkania w innym mieście nie turystycznym. Warto dodać, że takie lokale, jak apartamenty nad morzem powinieneś wynajmować także w trakcie długich weekendów i świąt – ceny w tym okresie często idą jeszcze w górę. Musisz jednak pamiętać, że to przede wszystkim twój własny kąt, w którym możesz spędzać każdą wolną chwilę – także urlop.

Apartamenty na sprzedaż Świnoujście

Jeżeli masz sceptyczne nastawienie, to wyjdziesz z założenia, że urządzenie apartamentu na odległość nie będzie możliwe – możesz jednak postawić na sprawdzone rozwiązania. Klienci deweloperów bardzo często korzystają z opcji, jaką jest wykończenie lokalu pod klucz – jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba ingerować w prace wykończeniowe. Kolejny krok to sprawy związane z wynajmem nieruchomości – musi być on utrzymany w czystości, a goście powinni odbierać klucze od zaufanej osoby. Możesz na szczęście powierzyć te czynności specjalnej firmie, która zajmuje się administracją takich lokali, jak apartamenty nad morzem.

Apartamenty w Kołobrzegu

Wyrówniarki

autofolierung NRW